+90 212 511 10 74 - 75
  info@zadegangrup.com
TR
EN
Optimer Sağlık Emin Adımlarla İlerliyor…

Dermokozmetik ürünleriyle tanınan Optimer Sağlık Grubu, dermokozmetik markası Babe’nin dağıtımı için tüm Türkiye’deki eczanelere ilaç dağıtım hizmeti veren Hedef Alliance ile anlaştı.

2005 yılında Ecz. Yılmaz Ergül ile Ecz. Kamber Çal tarafından kurulan ve portföyünde yüz, vücut, saç bakım ve güneş koruyucu gibi dermokozmetik ürünleri bulunduran Optimer Sağlık, en güçlü markası olan Babe’nin dağıtımı için ilaç dağıtım kanalı Hedef Alliance ile sözleşme imzaladı.

Geçtiğimiz ay başlayan işbirliğinin duyurulması amacıyla, 10 ilde Babe bayilerine yönelik toplantılar yapıldı. Bu toplantılarda yeni işbirliğinin detaylarını anlatan Optimer Sağlık Eğitim ve Marka Müdürü Esra Koman Kalem, projeyi şu şekilde özetledi:

lojistik destek alarak ürünlerimizin hızlı ve doğru bir şekilde dağıtımını sağlamayı, iki kurumun gücünden yararlanarak yeni bir sinerji oluşturmayı ve Babe ekibi olarak satış, tahsilat gibi operasyonel işler yerine pazarlamaya odaklanarak eczacılara daha fazla katma değer sağlamayı hedefliyoruz.”

Hedef Alliance ile gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında bayilik sisteminin değişmeyeceğini belirten Optimer Sağlık Genel Müdürü Ecz. Kamber Çal; “Kârlılık sistemi değişmeyecek, eczacı mağdur olmayacak; tam aksine eczacılarımızın sıkıntı yaşadığı noktaları çözeceğiz” dedi.

Daha önce bir kargo şirketi ile çalıştıklarını ifade eden Ecz. Çal şöyle devam etti:

“Bu durum zaman zaman büyük problemler meydana getiriyordu. Ürünler ancak birkaç gün içerisinde eczaneye ulaşıyor, zaman zaman hasar görüyor, hatta kaybolabiliyordu. Dolayısıyla bu işbirliğinin en önemli sonucu, eczacılarımızın hızlı ve kaliteli hizmet alması olacak. Bu şekilde dağıtım ağımızı da güçlendirerek geliştireceğiz. Biz sektörü büyütmeye ve gelişime odaklanacağız, satış, dağıtım ve tahsilât gibi operasyonel süreçleri Hedef gibi alanında lider bir kuruma devredeceğiz. Aslında bizim dünya devi profesyonel bir lojistik ağımız var, neden zaten oturmuş olan bu sistemi kullanmayalım diye düşünerek bu yeni çalışma modelini başlattık. Bir ürünün kaliteli ve talep edilir olması kadar ürünün eczacıya profesyonel bir dağıtım sistemi içinde sunulması da o kadar önemlidir.

Hedef Alliance bayii olabilecek eczaneleri önerir, bayilik onayı ancak Optimer tarafından verilir. Ayrıca ürün siparişlerinde belli bir adet vermek de şart değil. Sipariş limiti olmayacak. Bir veya daha fazla sipariş verilebilecek.”

Kaynak: www.sagliginsesi.com